Rolety

Oferta firmy Estera to bogaty wybór osłon okiennych, które swoim wyglądem nawiązują do najnowszych trendów w dziedzinie architektury i wystroju wnętrz. Ze względu na zróżnicowane potrzeby Klientów w naszym asortymencie znajdują się rolety:

  • zewnętrzne,
  • tekstylne,
  • rzymskie.

Posiadamy modele dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej oraz różnych systemach montażu. Zawsze doradzamy w kwestii wyboru najlepszego rozwiązania oraz oferujemy pełen pakiet usług montażowych.

Zachęcamy do zapoznania się z katalogiem rolet naszej warszawskiej firmy oraz do kontaktu w razie jakichkolwiek pytań.

Rolety zewnętrzne

Największą zaletą tego rodzaju osłon okiennych jest ich funkcja ochronna i izolacyjna. Decydując się na rozwiązanie jakim jest model zewnętrzny, nie tylko zmniejszają Państwo koszty ogrzewania domu zimną, ale także ograniczają nadmierne nasłonecznienie pomieszczeń w trakcie lata. Naszym Klientom oferujemy zarówno rolety zewnętrzne w wersji aluminiowej jak i drewnianej. Zajmujemy się montażem systemów podtynkowych oraz osłon w kasetach nadtynkowych. W obu wersjach istnieje możliwość montażu systemu sterowania elektrycznego bądź ręcznego.

Rzymskie

Ten model osłon okiennych zostawia dużą dowolność w kwestii formy montażu. W przedstawionej przez nas ofercie znajdują się poziome rolety rzymskie wykonane z różnych gatunków tkanin w szerokiej gamie kolorystycznej. W przypadku tego modelu osłon mogą Państwo wybrać rodzaj sterowania elektrycznego bądź ręcznego za pomocą łańcuszka.

Tekstylne

Poza niezaprzeczalną funkcją dekoracyjną rolety tekstylne chronią przed nagrzewaniem się pomieszczeń oraz ciekawskim okiem sąsiadów. W naszym asortymencie znajdą Państwo modele z żyłkowymi prowadnicami montowane na skrzydle okna lub ścianie oraz kasetowe z listwami bocznymi. Oferujemy bogaty wybór kolorów oraz wzorów, pasujących do różnych typów wnętrz.

Produkty:

Rzymska montowana do nadproża Rolety rzymskie łańcuszkowe standardowo montujemy do ściany lub sufitu, przesłaniając całą wnękę okienną jedną roletą. Należy przy tym pamiętać, żeby przed montażem sprawdzić wysokość nadproża – przy zbyt niskim nadprożu roleta rzymska po zwinięciu może blokować otwieranie okna.
Rzymska montowana we wnęce okiennej Rzymska montowana bardzo efektowne rozwiązanie ale należy pamiętać o braku możliwości otwierania okna. Rozwiązanie dla okien uchylnych.
Kasetowe Ze względu na średnice rury nawojowej rolety dzielimy na: Uni 19mm – mocowane standardowo do stolarki okiennej a także L32 w kasecie oraz L 40 w kasecie.
Kaseta rolet Uni w kolorze białym, brązowym, anoda , antracyt a takżew wersji drewnopodobnej - ostępne okleiny to jasny dąb, dąb, złoty dąb, wiśnia, mahoń oraz orzech.
Do okien dachowych Posiadamy również w naszej ofercie rolety do okien dachowych w systemie Dekolux (kaseta i prowadnice w kolorach anoda, biały, brazowy oraz ciemna i jasna sosna) Rolety posiadają samohamujący mechanizm, pozwalający ustawić ją na dowolnej wysokości, Materiał w prowadnicach pozwalających na płynne prowadzenie tkaniny nawet przy uchylonym oknie.
Zewnętrzne natynkowe Obudowa wykonana z aluminium z pokrywą rewizyjną umieszczoną od przodu skrzynki rolety. Skrzynka montowana na murze (bez ingerencji w światło okna) lub we wnęce okiennej (ingerencja w światło okna). Brak możliwości zabudowy. System rolet natynkowych znajduje zastosowanie w nowym budownictwie oraz przy modernizacji budynków już istniejących. Decyzja o ich zastosowaniu może zbyć podjęta w dowolnym momencie.
Zewnętrzne naokienne Obudowa wykonana z PVC z pokrywą rewizyjną umieszczoną od tyłu lub dołu skrzynki rolety. Skrzynka nakładana na okno, a następnie wraz z nim montowana we wnęce okiennej. Możliwość różnych wariantów zabudowy, łącznie z zabudową całkowitą (dotyczy skrzynek z rewizją od dołu). System rolet naokiennych znajduje zastosowanie w nowym budownictwie oraz przy modernizacji budynków już istniejących. Decyzja o ich zastosowaniu powinna zostać podjęta na etapie projektu lub podczas wymiany stolarki okiennej.
Zewnętrzne podtynkowe Obudowa wykonana z aluminium z pokrywą rewizyjną umieszczoną od dołu skrzynki rolety. Skrzynka montowana przed oknem w odpowiednio przygotowanej wnęce w nadprożu. Konieczność zewnętrznej zabudowy. System rolet podtynkowych znajduje zastosowanie wyłącznie w nowym budownictwie. Decyzja o zastosowaniu tego rozwiązania musi zostać podjęta na etapie projektu.
Zewnętrzne RKS Obudowa wykonana z ceramiki lub polistyrenu/poliuretanu wzmocnionego drutem zbrojeniowym z pokrywą rewizyjną umieszczoną od dołu skrzynki rolety. Skrzynka montowana w miejscu nadproża okna. Konieczność całkowitej zabudowy. System rolet RKS znajduje zastosowanie wyłącznie w nowym budownictwie. Decyzja o ich zastosowaniu musi zostać podjęta na etapie projektu.
Copyright 2010: ESTERA Dekoracje Okienne
| 02-695 Warszawa, ul. Orzycka 12, woj. mazowieckie

tel. kom: 533 685 912, email: [email protected]