Poradnik

Czy pomiar jest bezpłatny?

Tak. W Warszawie i najbliższych okolicach pomiar jest bezpłatny. Nasz pracownik przyjedzie do Państwa z próbnikami wszystkich tkanin(w przypadku rolet rzymskich prosimy o wcześniejsze uzgodnienie tego telefonicznie). Na miejscu zmierzy Państwa okna, doradzi i wyceni interesujące Państwa osłony (w przypadku większych zamówień wycenę wysyłamy mailem najpóźniej następnego dnia). Pomiar nie obliguje Państwa do zakupu.

 

Czy montując żaluzje/rolety stracę gwarancje na okna? Czy montując żaluzje/rolety okna stracą szczelność?

Wszystkie nasze rolety i żaluzje wykonane są tak, by montaż nie uszkodził okien. Osłony okienne: żaluzje, rolety i plisy montujemy do listew przyszybowych. Listwa jest wykończeniem okna i trzyma szybę w ramie. Montaż żaluzji nie powoduje rozszczelnienia okna.
Należy jednak pamiętać, że niektórzy producenci okien sugerują, by nie mocować nic nawet do listew przyszybowych. Radzimy zatem dokładnie przeczytać gwarancję i kierować się zdrowym rozsądkiem.

 

Z czego wykonane są plisy?

Pomimo wrażenia delikatność jakie sprawiają żaluzje plisowane zostały jednak wykonane z bardzo wytrzymałego materiału. Można je swobodnie ściągnąć, zanurzyć w wodzie o temp. do 30 st.C z dodatkiem łagodnego środka myjącego a następnie wypłukać. Plisy suszymy złozone!

 

W jaki sposób czyści się rolety materiałowe i czy materiał nie wyblaknie?

Wszystkie oferowane przez nas materiały posiadają odpowiednie certyfikaty. Nie blakną nawet po wielu latach używania. Rolety materiałowe najlepiej przecierać wilgotną szmatką lub gąbką. Proszę jednak pamiętać, że nie są plamoodporne, trzeba więc dobrze przemyśleć dekoracje okien kuchennych, a zwłaszcza tych, które znajdują się w niewielkiej odległości od płyty kuchennej, blatu...

 

Czy żaluzje drewniane/bambusowe można montować w łazience?

W łazience mozna montować bez problemu żaluzje bambusowe. Drewniane natomiast, nie powinny być narażone na długotrwałą wilgoć Drewno użyte do wyrobu lameli jest wprawdzie bardziej odporne na wilgoć niż zwykłe, ale narażone na dużą wilgoć przez dłuższy czas może jednak ulec odkształceniu.

 

Czy moskitiery mogą zostać zniszczone przez zwierzęta domowe?

Tak. Moskitiery mogą zostać zniszczone pazurami psa lub kota. Posiadamy moskitiery drzwiowe z przejściem dla zwierzat.


Co z moskitierami zimą?
Można je ściągnąć na zimę. Demontażu możecie dokonać Państwo we własnym zakresie. Trwa on kilka minut. Ekrany moskitier można zimą przechowywać w garażu lub piwnicy. Wystarczy je potem tylko umyć i latem znów przymocować do okien.

 

Jak czyścić rolety rzymskie?

Materiał w rolecie rzymskiej przymocowany jest na rzepie. Wystarczy go odpiąć i wyprać. Większość proponowanych przez nas materiałów można prać w pralce, niektóre należy czyścić chemicznie.


Jaka jest gwarancja na dekoracje okienne?

Wszystkie proponowane przez nas produkty objęte są 24 miesięczną gwarancją.
Na elementy sterowania elektrycznego (firma “Somfy”) udzielamy 5 letniej gwarancji.
Gwarantujemy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny

Copyright 2010: ESTERA Dekoracje Okienne
| 02-695 Warszawa, ul. Orzycka 12, woj. mazowieckie

tel. kom: 533 685 912, email: [email protected]